Rok 2024/2025
Záložka do knihy spojuje školy 2024

I v tomto školním roce se znovu účastníme 15. ročníku česko-slovenského projektu Záložka do knihy spojuje školy a letošní téma je: Od mravence po velrybu – inspirující svět zvířat. Do projektu se letos zapojili pouze žáci 5. ročníku naší školy, celkem 21 žáků. Žáci budou vyrábět záložky rozmanitých tvarů, velikostí a pomocí libovolné techniky (např. malování, kreslení, koláže …). Letos je naší partnerskou školou Základná škola Žakovce, Slovensko. Je to malá škola pod Tatrami, která má pouze 1. – 4. ročník a chodí do ní pouze 20 žáků, kterým budeme naše záložky posílat. S touto školou jsme se předem dohodli, jak bude průběh projektu výroby záložek vypadat. Žáci již naši žáci začali vyrábět v pracovním vyučování, abychom je do konce října stihli odeslat našim slovenským kamarádům. A jak projekt dopadl? To si vyhodnotíme během měsíce listopadu.