• reditelstvi@zsnezne.cz
Rok 2023/2024
Projektový den – „Den pro třídu“

V pondělí 2. 10., prožila pátá třída netradiční den. Byl vyplněný aktivitami, které měly dětem ukázat, jak je důležité táhnout za jeden provaz, spolupracovat, vzájemně se dohodnout. Chovat se k sobě hezky a brát všechny spolužáky jako součást jedné třídy. Tyto dovednosti nejsou samozřejmostí a všechny kolektivy, nejen dětské, se je musí postupně naučit. První dvě vyučovací hodiny byly ve znamení pojmenování všech dobrých, ale i nepříjemných věcí, které se ve třídě dějí. Na to navázala práce s tvořením pravidel třídy. Zbylý čas jsme trávili venku a prakticky si vyzkoušeli, jak dobře známe jeden druhého, jak se umíme domluvit beze slov, jak umíme spolupracovat a najít díky indiciím správného „zloděje“, že není vůbec jednoduché důvěřovat druhému, když máte zavázané oči a musíte se vyhýbat nebezpečným útesům a že bez každého jednotlivého spolužáka-kamaráda, nikdy nebude třída kompletní.

„Den pro třídu“ nám ukázal, že máme na čem stavět, že základy dobrých vztahů ve třídě jsou, ale bude to chtít ještě hodně času, píli a práci každého člena ze třídy, aby se nám vztahy ve třídě fungovaly, jak mají.