• reditelstvi@zsnezne.cz
Rok 2023/2024
Centrum Eden

V úterý 25. června se 1. a 2. ročník vypravil na výlet do Edenu v Bystřici nad Pernštejnem. Žáci navštívili řemeslnou expozici kovárny a sedlovny, kde zjistili, co všechno obnáší tato tradiční řemesla. Na rozsáhlém dvoře také navštívili bydlení panského správce v zámeckém stylu a sklepení. Celou prohlídku završili návštěvou Horácké vesnice, ve které se nachází sedm stavení. Uvnitř stavení na žáky čekala ukázka ze života babky kořenářky, včelaře, hrnčíře, mlynáře a tkalce. V Horácké vesnici se nachází také Farma koutek s nespočtem hospodářských zvířat, se kterými se žáci pomazlili a vyfotili. Cestu na autobus si žáci zpříjemnili zábavnou překážkovou dráhou, kterou lemovaly sochy pohádkových postav.