• reditelstvi@zsnezne.cz
Rok 2023/2024
Jacket potato

Jacket potato / brambora v kabátku/ má úžasnou křupavou slupku a měkký vnitřek obohacený o různé náplně. Žáci 4. ročníku v hodině výtvarné výchovy připravovali typické anglické jídlo – Jacket potato, se kterým se každý při návštěvě Velké Británie může setkat. Žáci ho připravovali s máslem, fazolemi v rajčatové omáčce a strouhaným sýrem. Nejprve jsme společně podívali na anglické video na YouTube, jak se toto jídlo připravuje a vysvětlili si jeho vznik. A pak už jsme začali vařit. Každý žák si donesl z domu suroviny a začali jsme vařit. Někomu toto jídlo tak chutnalo, že si ho chtěl odpoledne připravit znovu doma, a někomu zase naopak moc nechutnalo. Všichni žáci ale velmi ocenili, že se dozvěděli něco nového. Nakonec si žáci do sešitku slohu zapsali podrobný postup přípravy Jacket potato a nakreslili obrázek. Všichni čtvrťáci se už těší, až budeme opět vařit nějaké anglické jídlo.