• reditelstvi@zsnezne.cz
Rok 2023/2024
Dvoudenní turistický výlet na Lucký vrch

Také letos jsme pro žáky 2. stupně připravily dvoudenní turistický výlet po okolí. Po turistických trasách jsme se ve čtvrtek 20. června vydali na Lucký vrch. Vyšli jsme směrem na Buchtův kopec, přes Podlesí jsme se dostali na Čtyři palice, zastavili jsme na Perničkách, Zkamenělém zámku a Rybenských perničkách. Občerstvili jsme se v Pusté Rybné v hostinci Hlučál. A když už jsme v nohou měli 20 km, vystoupali jsme na Lucký vrch. Ti, kteří měli stále dost energie, si ještě zahráli badminton, volejbal nebo ping-pong. A jako každým rokem, i tentokrát na nás myslela paní ředitelka, napekla buchty, po kterých se jen zaprášilo, a přivezla špekáčky na večeři. Následující den jsme vyrazili hned po snídani co nejkratší trasou ke škole. Prošli jsme Telecím a Krásným a pomalu stoupali z druhé strany na Buchtův kopec. Ke včerejším kilometrům jsme přidali ještě dalších deset a úspěšně dorazili zpět ke škole.