ERASMUS
Vánoční eTwinning

Letos poprvé jsme se stali součástí velkého vánočního projektu v rámci evropských zemí – eTwinning.

Zaměřili jsme se na spolupráci mezi evropskými školami v období Adventu a Vánoc.  Do projektu, nazvaného Christmas is coming, se  zapojilo 6 základních škol z celé Evropy.  Zapojily se školy z Polska /1/, Španělska /2/, Portugalska /1/, Rumunska /1/ + naše škola.

Žáci v každé zemi vyrobili vánoční přáníčka, která pak rozeslali do každé zúčastněné země. V naší škole se projektu zúčastnili žáci 4. třídy. V hodinách výtvarné výchovy vyrobili krásná  přáníčka a v hodině angličtiny napsali vzkaz v angličtině. Přáníčka pak putovala do určených škol z každé zapojené země. Během prosince nám dělala radost příchozí přáníčka z partnerských škol.

Kromě vánočních pozdravů jsme se mohli na eTwinningových stránkách seznámit také s vánočními tradicemi v různých evropských zemí.

Přáníčka jsme vystavili na nástěnku v jazykové učebně.