Školková olympiáda

Ve čtvrtek 23. června 2016 se přilehlá místa naší školky změnila v olympijská sportoviště. Jak jistě všichni víte, o prázdninách proběhnou LOH v Riu a my jsme také chtěli zažít tu pravou olympijskou atmosféru. Nic jsme neponechali náhodě a pečlivě se na olympijské klání připravili. Každá třída si vyrobila svoji třídní vlajku. Dozvěděli jsme se něco o historii her a hlavně si zapamatovali důležitou myšlenku „fair play“. Po dopolední svačině proběhl nástup u olympijských kruhů a pod olympijskou pochodní. Na řadu pak přišlo rozdělení do tří týmů, ve kterém byli zástupci z obou tříd. Po té již následovalo sportovní kolečko. Na školkové zahradě jsme si vyzkoušeli box, házenou a přetahování lanem. Na hřišti u sokolovny probíhal fotbal, pozemní hokej (floorball) a běh na 60 m. Poslední stanoviště bylo na hřišti pod školou, kde jsme si vyzkoušeli kroket, který hráli již staří Římané. Po splnění všech olympijských disciplín jsme obdrželi všichni zlaté medaile a diplomy od návštěvy až z dalekého Olympu. Sluníčko pálilo jako v Riu a my si užili báječný den.

Petra Klementová

Školková olympiáda