Projektový den

Dne 22. 12. připravila třídní učitelka 4. a 5. třídy pí. Ladislava Buchtová pro děti vánoční projektový den. Děti pekly medové perníčky, které poté nazdobily sněhovou polevou. Po zaschnutí je děti vložily do celofánového pytlíčku, ovázaly barevnou mašličkou a vzaly si je domů jako vánoční dárky pro rodiče. Dětí si s sebou do školy přinesly cukroví, proto to ve třídě  moc hezky vonělo. Některé děti pátého ročníku si předem připravily prezentace, které byly tematicky zaměřeny  na  období Adventu a Vánoc. Následně si děti prověřily své znalosti  o Vánocích v připraveném kvízu, kde se ukázalo, že děti mají výborné znalosti o Vánocích i s nimi spojenými zvyky.

Nejzábavnější pro děti bylo vaření jejich nápoje, který nazvaly KOUZELNÝ VÁNOČNÍ PUNČ. Udělali ho ze směsi magického koření – skořice, hřebíčku, badyánu, jablečného džusu a  vody. Všechny (i paní ředitelku) doslova očaroval svojí až nadpřirozenou vánoční  chutí. Ve třídě panovala úžasná vánoční atmosféra. Děti si vánoční dopoledne užily za zvuku českých koled.

Celý vánoční projektový den byl zakončený nadílkou, kdy si děti vzájemně předaly vánoční dárky.  Všichni měli z dárků radost a toto vánoční dopoledne se všem moc líbilo.

Šťastné a veselé Vánoce!

Ladislava Buchtová