Předvánoční přehazovaná

V předvánoční pohodě uspořádali zástupci školního parlamentu turnaj v přehazované. Pravidla byla spravedlivě nastavená tak, že si zahráli všichni žáci 2. stupně. A že si zahráli! Na všech třídních týmech byly vidět znatelné pokroky, škoda jen, že si vždy zahráli pouze jednou proti každému soupeři.

Vítězství nakonec ve strhující bitvě překlopili na svou stranu deváťáci, kteří těsně porazili žáky osmé třídy. Na třetím místě skončila sedmička. A bramborové medaile (z opravdových okopanin od rodiny Kubíkových) si odnesli šesťáci. Velké díky také patří paní učitelce Kratochvílové, která celý turnaj řídila.

Po porci šesti zápasů, ze kterých vzešel vítězný tým, vyzval školní parlament učitelský sbor, aby si s nimi zahrál. Zajímavý zápas s neskutečnou diváckou kulisou ovládli deváťáci v poměru 21:15.

Turnaj zhodnotila i členka parlamentu, Jitka Hloušková z 9. třídy: „Školní parlament si dal s přípravou opravdu záležet. Byly diplomy, poháry, ale i medaile a celý turnaj byl pěkně zorganizován. Po dobu turnaje vládla soutěživá, ale i přátelská atmosféra. Třídy se navzájem podporovaly a hrály fairplay. Myslím, že mluvím za všechny žáky 2. stupně, když řeknu, že jsme si dopoledne moc užili. Ale také chceme moc poděkovat panu učiteli Roseckému a paní učitelce Kratochvílové za pomoc při organizaci.“

K turnaji se také vyjádřila Markétka Kučerová, která reprezentovala osmou třídu: „Uskutečnit turnaj byl dobrý nápad, protože to bylo příjemné zpestření posledního týdne školy před Vánoci. Devátá třída vyhrála zaslouženě. Bylo na nich vidět, že se snaží a předem promyšlená taktika vítězství také napomohla. Po výhře nad týmem učitelů byl šampion jasný. Nicméně i ostatní týmy projevili snahu a zápal do hry, a proto by nebylo na škodu si tento turnaj v budoucnu zopakovat.“