Já vynálezce

Žáci 5. ročníku se zapojili do školního projektu JÁ VYNÁLEZCE, jehož cílem bylo vynalézt novou věc,
a následně vyrobit její model. Každý zúčastněný mladý vynálezce nejdříve vyplnil registrační kartu, kde svůj vynález pojmenoval a popsal, k čemu se bude používat. V průběhu následujících 5 týdnů měli žáci za úkol připravit model svého vynálezu. V úterý 9. 4. jsme uspořádali vědeckou konferenci, kde každý účastník představil, co vymyslel a trpělivě odpovídal na záludné dotazy svých kolegů. Jako nejužitečnější předmět pak všichni jednohlasně vybrali krmítko pro zvěř.
A jaké novinky za čas objevíme na pultech obchodů? Například již zmíněné krmítko pro zvěř, inovativní kufřík na cesty, duhové kukadlo, vícepsací pero, vylepšenou krabičku na kapesníčky, natáčky, úžasný chlebíčkovač, jídloport, hloupou hračku pro hloupé děti/psy a řadu dalšího. Lenka Bartoňová