Rok 2019/2020
Děti malují seniorům

Koncem června 2020 se žáci prvního ročníku zapojili do celorepublikové akce „Děti malují seniorům“, vyhlášené MPSV. Přijali jsme výzvu RNDr. Marie Kružíkové z krajského úřadu v Jihlavě.

Šlo hlavně o to potěšit starší lidi, kteří v poslední době velmi trpěli samotou a izolací kvůli opatřením proti koronaviru.

Děti namalovaly obrázky pro babičky a dědečky z naší obce a napsaly k nim přáníčka. Ještě natrhaly a svázaly luční kytičky.

Poté jsme navštívili Dům s pečovatelskou službou ve Sněžném a rozdávali dárečky seniorům. Pokračovali jsme i jinde v obci. Každý od nás dostal i malou sladkost. Rozdávali jsme radost a také jsme se tak cítili. Děti byly nadšené! Vyprávěly, jak tráví čas se svými prarodiči. V září chceme v této iniciativě pokračovat.

Mgr. Anna Šimonová